Amedeo e-shop - Nakupujte snadněji...Akce

Policie České republiky Vás sleduje!

V současné době se velmi navýšil počet případů napadených počítačů virem ze skupiny Win32/Ransom. Tato skupina virů existuje již několik let, ale nyní se dočkala i české lokalizace, proto je v negativním směru zajímavá i pro české uživatele internetu. Neklamnou známkou úspěšného napadení počítače je to, že se Vám na monitoru zobrazí fiktivní hlášení Policie ČR, která Vás informuje o tom, že jste se dopustili několika trestných činů (porušení autorských práv, šíření dětské pornografie apod.). Zároveň Vám velmi sugestivně (i když s několika gramatickými chybami) sděluje případné sankce pokuty a sazby trestů. Celé poměrně důvěryhodné hlášení je navíc doplněno o IP adresu počítače, město a může být doplněno i fotografií samotného uživatele. Vtip spočívá v tom, že si virus zapne webkameru na počítači, uživatele vyfotí a umístí jeho fotografii do výhrůžného hlášení.

Další text Vás varuje, že máte pouze 72 hodin na zaplacení pokuty až 2000 Kč prostřednictvím platební karty a pokud nezaplatíte, policie Vás zadrží a umístí do cely. Všechno je to však smyšlené a princip je založen na sociálním inženýrství a zneužití neopravených bezpečnostních chyb operačního systému nebo i jiných aplikací (Adobe Reader, Java, Flash Player apod.). Z tohoto důvodu je nutné aktualizovat nejen samotný operační systém, ale i další používané programy.

V případě, že se už virus ve Vašem počítači spustil, neváhejte navštívit naši společnost, kde Vám technici tento problém odstraní. Pokud chcete předejít podobným situacím, rovněž se obraťte na naše odborníky, kteří Vám Váš počítač prověří po bezpečnostní stránce, aktualizují operační systém i další instalované programy, doporučí a nainstalují nejvhodnější antivirovou kontrolu a navrhnou další bezpečnostní opatření k zamezení podobných případů do budoucna. Samozřejmostí je i záloha důležitých dat na externí média. To všechno velmi rychle, s vysokou odborností a se stoprocentní úspěšností.

Fotogalerie

Sdílení

Zpět