Amedeo e-shop - Nakupujte snadněji...Akce

Microsoft varuje: Levná PC v Česku podraží až o 40%!

Microsoft uvádí, že dlouhodobé zvyšování kurzu dolaru a změna licencování systému Windows with Bing povede k cenovému nárůstu nových počítačových systémů. V současné době dochází k doprodeji skladů zařízení se systémem Windows 8.1 with Bing, které se dají pořídit za cenu kolem osmi tisíc korun. V souvislosti s nepříznivým vývojem kurzu české koruny, který od prosince 2014 neustále roste a změnou licencování systému Windows with Bing lze v následujících měsících očekávat významné zdražení zařízení. Firma Microsoft varuje, že jakmile dojde k doprodeji skladových zařízení Windows with Bing, lze očekávat cenový skok až o 40%.

Kurz eura je  v posledním půl roce stabilní, ale roste kurz amerického dolaru, což bude mít na cenu vliv zhruba o 20%. Další prudká změna bude podpořena změnou licencování systému Windows witg Bing. Do letošního ledna mohl být WwB použit pro PC s koncovou cenou do 7.390,-Kč včetně DPH a do té doby vyrobená PC se právě doprodávají. Od ledna se prodejní pravidlo změnilo a počítá se objem skříně počítače, který nesmí přesáhnout 1,5 litru.

Naše společnost tuto nepříznivou situaci sleduje a ihned po ohlášení zdražení nakoupila dostatečné zásoby notebooků v počtu desítek kusů tak, aby mohly být uspokojeny potřeby našich zákazníků.

Sdílení

Zpět