Amedeo e-shop - Nakupujte snadněji...



Akce

Informace k výměně SSL certifikátu Finanční správou

V několika málo minulých dnech Finanční správa ČR rozselala všem v systému EET registrovaným subjektům tentop email:

"Dobrý den,

dovolujeme si Vás informovat, že 10. 9. 2018dojde mezi 7:30 až 8:00 hod. na příjmové straně systému EET k výměně SSL certifikátu, kterým je zabezpečeno spojení mezi pokladním zařízením a příjmovou stranou EET. Důvodem výměny certifikátu je ukončení činnosti certifikační autority GeoTrust (resp. všech certifikačních autorit firmy Symantec) a převod aktivit pod certifikační autoritu DigiCert.

Uvedená změna se netýká certifikátů pro evidenci tržeb (vydaných CA EET prostřednictvím webové aplikace Elektronická evidence tržeb na Daňovém portálu) sloužících k autentizaci datových zpráv.

Pro zajištění správné funkčnosti spojení pokladního zařízení s příjmovou stranou EET i po 10. 9. 2018 musí být v pokladních zařízeních podporovánnový kořenový certifikát DigiCert Global Root G2 jako důvěryhodný. Pokud uvedený kořenový certifikát nebude podporován jako důvěryhodný (přestože je certifikační autorita DigiCert standardně podporována většinou operačních systémů a internetových prohlížečů), nemusí se pokladnímu zařízení po 10. 9. 2018 podařit navázat zabezpečené  spojení s příjmovou stranou systému EET.

Máte-li pochybnosti, zda Vaše pokladní zařízení uznává certifikační autoritu  DigiCert a je na změnu připraveno, doporučujeme, abyste se ujistili u svého dodavatele.

Technické podrobnosti k výměně certifikátu jsou zveřejněny na webu www.etrzby.cz v sekci Oznámení pro vývojáře.

 

Finanční správa ČR".

 

Naše vyjádření k výše uvedenému je zde:

- pokladní systémy Conto všech verzí a variant jsou připraveny na nový certifikát, obsluha systému nemusí podnikat žádné kroky,

- EET pokladny řady Quorion a QMP jsou připraveny na nový certifikát, obsluha systému nemusí podnikat žádné kroky,

- pokladní systémy a pokladny se systémem KasaFIK  všech verzí a variant jsou připraveny na nový certifikát, obsluha systému nemusí podnikat žádné kroky,

- pokladny typu CHD 3050 se připravují na nový certifikát, úprava by měly být připravena po 1. září 2018. Po tomto datu stačí pokladnu pouze vypnout a zapnout a instalace nové verze by měla proběhnout automaticky.

V případě jakýkchkoliv problémů s přechodem na navý certifikát nás kontaktujte na emailu nebo telefonu.

Sdílení

Zpět