Amedeo e-shop - Nakupujte snadněji...Akce

SHOCK CUP 2012 - Mohelnice 2

Po dlouhé přestávce se náš off-roadový Amedeo Racing Team zúčastnil třetího podniku Mistrovství České republiky v off-road tech trialu v kategorii O1. První závod jsme byli nuceni vynechat z rodinných důvodů, dalšího závodu jsme se nezúčastnili z důvodu kolize s jiným závodem. Tak až napotřetí se nám podařilo zapsat do startovní listiny a do závodu odstartovat. Po drobných problémech se zajištěním dopravy na závod a po páteční závadě na autě (utržený držák čerpadla posilovače řízení), kterou nám promptně a nezištně opravili kamarádi ze sesterské posádky off-road Team Strážovice Petr a Roman Malíkovi (za což jim ještě jednou a od srdce děkuji) jsme odstartovali do prvního sobotního dne. Soutěžní sekce byly tentokrát velmi obtížné, protože si hlavní organizátor Oldřich Janků a jeho sportovní komisaři dali opravdu záležet. Křemačovské lomy, tj. lokalita, ve které se jel tento závod, je lokalitou vyhlášenou a už více než 10 let se tu jezdí mimo jiné Mistrovství České republiky v truck-trialu, jelo se tu několikrát Mistrovství Evropy v této disciplíně a pro off-road tech trial byly bagrováním připraveny nové sekce a nové překážky. Sobota byla opravdu krutá a jelo se téměř na krev. Průběžné pořadí po prvním dnu nám docela nahrávalo na celkové třetí místo, takže cílem na nedělní druhý den bylo toto třetí místo udržet.

Nedělní počasí bylo stejně povedené jako to sobotní, sekce byly mírně upraveny a přestavěny. Technika držela, vyhýbaly se nám problémy s autem, ale s postupujícím časem přibývala únava a klesala ostražitost, takže v průběžném pořadí jsme byli hned čtvrtí a hned zase třetí jako na houpačce. V neděli odpoledne v poslední sekci jsme vyrobili fatální školáckou chybu, která nám na konto přinesla rekordní počet trestných bodů a už jsme se loučili se třetím místem. Škoda, budeme muset být příště pozornější a udržet koncentraci až do konce závodu.

O to větší překvapení bylo, když při vyhlašování výsledků naše posádka vystoupala na stupních vítězů na třetí místo. Porazili jsme naši sesterskou posádku z off-road klubu Strážovice Petra a Romana Malíkovi o JEDEN JEDINÝ BOD za umístění v sekcích a byla to pro nás obrovská radost!

Na další závod 1. a 2. září v Žamberku se už moc těšíme, protože budeme muset v nelehké konkurenci obhajovat třetí místo a vydřít tak težké body do celkového pořadí Mistrovství České republiky.

Kompletní fotogalerie je zde : http://www.trucktrial.info/galerie_foto.php?odd=36&gal=120

Oficiální video ze závodu je zde :

Fotogalerie

Sdílení

Zpět